logoLP

O programie  Wykaz-zakupionego-sprzetu Wykaz-sprzetu - uzupełnienie

wrzesień 2022 Październik 2022 Listopad 2022 grudzień 2022 styczeń 2023 Luty 2023 marzec 2023 kwiecień 2023  maj 2023 czerwiec 2023 rok 23/24 cz.1 rok 23/24 cz 2 rok 23/24 cz 3 rok 23/24 cz.4

Laboratoria Przyszłości - 2021/22

W ramach programu „Laboratoria przyszłości” w roku szkolnym 2021/22 nasza szkoła zakupiła nowoczesny sprzęt wykorzystywany na różnych zajęciach. W jego skład wchodzą między innymi:
• drukarka 3D Adventurer 4
• zestaw edukacyjnych googli VR ClassVR
• zestawy klocków Lego do lekcji z robotyki Spike Prime
• zestawy elektroniczne Arduino
• nowoczesny sprzęt nagłaśniający (mikser Behringer X Air XR18, ikrofon kierunkowy Rode NTG1, głośniki muzyczne ElektroVoice ZLX !5P i słuchawki studyjne Bayerdynamic DT 770 Pro, dyktafon cyfrowy ZOOM H4nPro)
• sprzęt fotograficzny (m.in. aparat fotograficzny SONY A6400)

W drugim półroczu sprzęt był prezentowany i wykorzystywany podczas lekcji informatyki oraz na pokazach.
Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w zajęciach z googlami VR, na których prezentowane były zdjęcia 3D różnych miejsc na świecie, filmiki i animacje edukacyjne.

Za pomocą programu Tinkercad klasy ósme projektowały swoje modele 3D, które następnie zostały wyprodukowane w drukarce 3D i każdy uczeń otrzymał na pamiątkę swoją pracę.

W czerwcu uczniowie klasy piątej budowali modele robotów z klocków Lego, następnie programowali zakres ich poruszania się oraz wyposażali je w zdolność rozróżniania kolorów.

W dniach 2.06 i 9.06. 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Toruniu odbył się pokaz sprzętu nagłośnieniowego, oświetleniowego i fotograficznego zakupionego w ramach programu "Laboratorium przyszłości", którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.
Uczniowie klas 4-8 mieli okazję poznać sprzęt, jego działanie, dowiedzieli się, jaka jest różnica między mikserem analogowym a cyfrowym, jakie zastosowanie ma blenda fotograficzna i mikser oświetleniowy z nowoczesnymi reflektorami.
Pokazany został mikser Behringer X Air XR18, mikrofon kierunkowy Rode NTG1.

Uczniowie poznali zastosowanie nowoczesnego dyktafonu cyfrowy ZOOM H4nPro, jak również zobaczyli i usłyszeli dźwięk z nowoczesnych głośników muzycznych ElektroVoice ZLX !5P i słuchawek studyjnych Bayerdynamic DT 770 Pro.

Pani Joanna Mikulska - nauczycielka plastyki i pasjonatka fotografii pokazała zastosowanie aparatu fotograficznego SONY A6400 wraz z akcesoriami, takimi jak: blenda fotograficzna - GlareOne 5w1 oraz statyw wideo z głowicą foto Befree Advanced Live (twist), a na zakończenie spotkania każda klasa miała zrobione pamiątkowe zdjęcie.

FILMIK1

FILMIK2

Komunikat Laboratoria Przyszłości

Wymogi identyfikacji wizualnej dla szkół