Codeweek - klasa 5

Uczniowie klas piątych na lekcji dowiedzieli się, które bloki w programie Scratch można wykorzystać do rysowania, budowali skrypty określające rysowanie figury m. in. kwadratu, trójkąta, pięciokąta. Używali  powtórzeń w skryptach. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili podczas nauki.

kl5 1 kl51

Codeweek - klasa 4

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania uczniowie klas czwartych na lekcjach informatyki wypróbowali  godzinny kurs kodowania z bohaterami Minecraft (www.code.org). W czasie wspólnej zabawy poznawali podstawy informatyki programując ruch Alex lub Stive`a w symulowanym świecie gry Minecraft. Uczniowie używali systemu przeciągnij i upuść. Mieli szanse zobaczyć kody JavaScript odpowiadające za konkretne ruchy postaci.

1 2 1

EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA 2021 w klasie 3a

Klasa 3a wzięła udział w Europejskim Tygodniu Kodowania 2021. Podczas zajęć uczestnicy wykonali wiele różnorodnych zadań wykorzystujących elementy kodowania i programowania. Uczniowie korzystali z maty do kodowania, internetowych aplikacji do nauki programowania, odgadywali treść obrazów zakodowanych pod szyfrem złożonym z kropek, a także uczyli się podstaw gry w szachy, rozwiązywali łamigłówki typu sudoku i językowe magiczne kwadraty, wyznaczali drogę za pomocą kodu strzałkowego oraz tworzyli obrazy na siatce kwadratowej. Dodatkowo uczestnicy utrwalali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz kultury zachowania w sieci.

kodowaniegosia1 kodowaniegosia2 kodowaniegosia4

kodowaniegosia5 kodowaniegosia6

Codeweek 3a galeria

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa

emc21

Bezpieczne kliknięcie – działania edukacyjne w Szkole Podstawowej nr 10, im. Komisji Edukacji Narodowej w Toruniu

W październiku uczniowie klasy 3c wzięli udział w kolejnej inicjatywie - Europejskim Miesiącu Cyberbezpieczeństwa, dzięki któremu podnosili świadomość bezpieczeństwa w internecie. Z chęcią dyskutowali na temat zasad zachowania w sieci, stworzyli galerię plakatów dot. zasad bezpieczeństwa w internecie, tworzyli w grupie mapy myśli oraz ułożyli słowa do piosenki o tematyce cyberbezpieczeńśtwa, którą na zakończenie akcji wspólnie zaśpiewali.

EMC 3c galeria

Codeweek 2021

W tym roku CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania będzie trwać w naszej szkole w dniach 9-24 października 2021 r.

cw

Z tej okazji organizujemy ciekawe wydarzenia i aktywności, które w interesujący sposób uczą kodowania, programowania i rozwijania umiejętności cyfrowych.

Klasa 3c wzięła kolejny raz udział w społecznej inicjatywie, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem o nazwie CodeWeek. W ramach tej akcji dzieci brały udział w zabawach związanych z kodowaniem i programowaniem. Rozwijały umiejętność analitycznego oraz logiczne myślenie. Korzystały z programów komputerowych, kodowały na macie, tworzyły własne zagadki.

Codeweek 3c galeria

Wspólne kroki w Cyberświecie

Uczniowie klasy 3a i 3b Szkoły Podstawowej  nr 10 w Toruniu pod opieką wychowawcy - p. Katarzyny Zakrzewskiej oraz psychologa - p.Anny Mizgajskiej Wódkowskiej rozpoczęli realizację programu profilaktycznego „Wspólne Kroki w Cyberświecie”. Program ten opracowany został przez zespół doświadczonych profilaktyków współpracujących z Fundacją „Poza Schematami”. W naszej szkole będzie realizowany w terminie od marca do czerwca 2019 roku.

Głównym celem ww. programu jest ukształtowanie wśród dzieci wiedzy i umiejętności, które sprzyjają bezpiecznemu korzystaniu z Internetu i mediów elektronicznych, a także chronią przed uzależnieniem od nich. Zajęcia zostaną poświęcone nie tylko zagadnieniom związanym z zasadami bezpiecznego i rozważnego używania mediów elektronicznych, ale i rozwijaniu ważnych umiejętności dzieci, takich jak komunikacja, radzenie sobie z emocjami czy trudnymi sytuacjami w cyberświecie.
Uczniowie odbyli już pierwsze zajęcia,  założyli  też bloga, na którym będą się dzielić swoimi poczynaniami i wrażeniami dotyczącymi realizacji programu.

Adresy blogów programu:  cyberkasia.blogspot.com    bezpiecznycyberswiat.blogspot.com

IMG 20190311 221650