Maj 2023

logoLP

W maju sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości wykorzystany był na następujących zajęciach i imprezach:

1.Na zajęciach techniki uczniowie klasy 6d wykonywali metalowe modele maszyn wykorzystując zestawy mechatroniczne.

maj1 maj2 maj3

maj4 maj5

2. 16 maja wybrane klasy wzięły udział w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez edukatorów Laboratorium Przyszłości. Zajęcia odbyły się w kilku blokach tematycznych, m.in. rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej, sztucznej inteligencji, druku 3D i robotów PHOTON.

Korzystając z okularów Class VR dzieci mogły podróżować w kosmosie, zajrzeć do wnętrza czarnej dziury, zwiedzać odległe zakątki Ziemi, a nawet spotkać się oko w oko z niedźwiedziem polarnym.

Prowadzący zaprezentowali uczniom nowoczesny sprzęt i wyjaśnili jego zastosowanie dziś oraz w przyszłości, co było niezwykle inspirujące i motywujące do odkrywania świata za pomocą najnowszych technologii.

laboratoriumprzyszłosciwarsztaty234