W listopadzie i grudniu 2022 r. klasa 1a wzięła udział w międzynarodowym świątecznym projekcie Christmas Whishes. Uczniowie wykonali piękne kartki świąteczne z życzeniami w  języku polskim i angielskim, które następnie zostały wysłane do kolegów ze szkoły w miejscowości Ortestiada w Grecji. Niedługo później klasa 1a otrzymała piękne życzenia od swoich rówieśników z tejże szkoły.

Christmas Whishes223

Christmas Whishes221 Christmas Whishes222

Nasza współpraca z partnerami

Projekt City in Shape

Projekt City in Shape1 Projekt City in Shape3 Projekt City in Shape4

Projekt City in Shape6 Projekt City in Shape7 Projekt City in Shape8

Nasze osiągnięcia w e-Twinningu

Z dumą prezentujemy odznakę  „Szkoła e-Twinning 2020/2021”

e twinnodznaka e twinnodznaka2

Odznaka przyznawana jest za aktywny udział w projektach międzynarodowych i krajowych e-Twinning oraz dzielenie się doświadczeniem  w organizacji wydarzeń o charakterze społecznym i dydaktycznym.

Jesteśmy aktywnymi e-twinnerami od pięciu lat. Przez ten czas braliśmy udział w ponad dziesięciu projektach. To właśnie za ich realizację szkoła otrzymała to prestiżowe wyróżnienie.

W tym roku szkolnym zrealizowaliśmy już dwa kolejne projekty, tym razem dotyczące świąt.

Obecnie przygotowujemy projekt powiązany z kompetencjami kluczowymi – regionalizmem. Poćwiczymy również w projekcie kodowanie.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi dotychczasowmi e-Twinningowymi przedsięwzięciami.

Kodujemy zabytki

W lutym 2021 uczniowie klas integracujnych 4-6 rozpczną nowy projekt w ramach eTwinning.

O projekcie

Projekt jest przeznaczony dla uczniów klas młodszych i integracyjnych 4-6. Uczniowie wybierają zdjęcie budynku (zabytku) ze swojej miejscowości. Na podstawie zdjęcia układają zakodowany wzór na macie do kodowania i zapisują kody. Przesyłają szyfr swoim partnerom, którzy odkodowują go na swojej macie. Zdjęcia prac umieszczamy na wspólnym padlecie, obok zdjęcia budowli. Porównujemy rezultaty. W dalszym etapie (po umieszczeniu np. trzech budynków na macie) można zaplanować wspólny spacer ozobotem między zabytkami. Plan spaceru w postaci kodów dla ozobota również przesyłamy partnerom. Filmik z wirtualnego spaceru umieszczamy na dedykowanym padlecie.

Wspólnie z uczniami opracujemy kody trzech zabytków naszej miejscowości (dwa godzinne spotkania).

Zorganizujemy trzy spotkania w szkole lub online w celu omówienia zdjęć na padlecie. Umieścimy też fotografie na twinnspace oraz informacje na czacie.
Czas projektu - pięć spotkań w ciągu miesiąca.

Efekty oraz zdjęcia będziemy zamieszczać w linku strony projektu:

Christmas around Europe

W listopadzie oraz grudniu 2020 roku uczniowie klas 3b i 3c zaangażowali się w międzynarodowy projekt eTwinning zatytułowany Christmas around Europe koordynowany przez p. Natalię Taruć. Chętni z pomocą rodziców oraz nauczyciela przygotowali krótkie filmiki dotyczące tradycji świątecznych w naszym kraju. W kolejnym etapie projektu nastąpiła wymiana materiałów (filmów, zdjęć, prezentacji) ze szkołami partnerskimi z Portugalii i Chorwacji. Podczas spotkania online, które odbyło się 22.12., uczniowie mogli porównać świąteczne zwyczaje w różnych krajach Europy. Projekt eTwinnig miał za zadanie promować ideę tolerancji, rozwijać umiejętności językowe oraz poszerzać wiedzę kulturową. Efekty prac nad zadaniami projektu można obejrzeć na stronie internetowej:

Link do strony internetowej

Projekt „More than Xmas cards”

Klasa 1a i 3c wraz z wychowawczyniami włączyły się w realizację międzynarodowego projektu „More than Xmas cards” za pomocą platformy eTwinning. Projekt zakłada współpracę uczniów i nauczycieli ze szkół europejskich w okresie od listopada 2019 r. do lutego 2020 r.

Projekt ten angażuje uczniów w tworzenie kartek ze świątecznymi życzeniami i zachęca do zapoznania się z  tradycjami i kulturami różnych krajów. Pocztówki w języku angielskim i ojczystym wysłane zostały pocztą tradycyjną w pierwszym tygodniu grudnia.

Do końca lutego 2020 roku będziemy udostępniać wszystkie aktywności na platformie eTwinning, w specjalnie do tego celu przeznaczonej przestrzeni cyfrowej Twinspace. Jest to przestrzeń, w której nasi uczniowie mogą dzielić się informacjami w języku angielskim z kolegami z projektu, by poprawić swoje umiejętności językowe oraz poznać różne narzędzia IT (np. padlet).

Na Twinspace będziemy publikować wytwory i aktywności uczniów i uczennic z klas 1a i 3c: zdjęcia procesu tworzenia kartek, otrzymane kartki świąteczne, filmy ze śpiewania kolęd, informacje (zdjęcia, rysunki) dotyczące polskich tradycji bożonarodzeniowych.

Opiekunkami projektu są: M. Dawidowicz, M. Leźnicka, A. Wasiłek, K. Zakrzewska

e twinning2    e twinning3

e twinning4 e twinning5

e twinning7 e twinning6

e twinning1

Zajęcia z kodowania

Kodujemy bryłę ratusza w Toruniu

etw1001 etw1002 etw1003

etw1004 etw1005

Spotkanie z kolegami z Człopy

Spotkanie z kolegami z Człopy na toruńskiej starówce w dniu 8 czerwca 2018.
Kończymy projekt wspólnym wejściem na wieżę kościoła św. Janów. Do zobaczenia w innych projektach etwinnngu.

etw001 etw002 etw003 etw004 etw005