logoLP

Komunikat 2 - Wykaz zakupionego sprzętu

Program "Laboratoria Przyszłości" pozwoli uczniom szkół na dostęp do nowoczesnego wyposażenia pozwalającego każdemu realizować w pełni swój kreatywny potencjał, nie tylko na lekcjach techniki i nie tylko w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, ale też w ramach innych zajęć i innych form rozwijania umiejętności.

Otrzymane wsparcie finansowe zostało przeznaczone na zakup wyposażenia stanowisk do pracy narzędziowej, sprzętu, narzędzi, elektronarzędzi, materiałów, innych przedmiotów i pomocy służących rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży.

60% otrzymanego wsparcia finansowego szkoła przeznaczyła na zakup poniższego wyposażenia sal oraz sprzętu dydaktycznego:

• Drukarka 3D Flashforge Adventurer 4 + zestawy filamentów
  • 18 kanałowy mikser cyfrowy Behringer X AIR XR18, kabel mikrofonowy cc-c Warwick RCL 30310 D6
  • Zestaw bezprzewodowy kamerowy Sennheiser EW 100-ENG G4 A-X
  • Słuchawki studyjne zamknięte Bayerynamic DT 770 PRO/32 OHM
  • Aparat Sony ILCE-6400L/B Z 16-50 Lus. Cyf, akumulator do aparatu Newell zamiennik NP-FW50 Plus 2 szt.,Karta pamięci SD SanDisk 32GB SDHC
  • Statyw Manfrotto BE Free GT XPRO
  • Kolumna aktywna ZLX 1 15BT
  • Gimbal RS-2
  • Mikrofon Rode NTG-1, Osłona mikrofonowa do 325mm RODE BLIMP
  • Panele akustyczne
  • Dyktafon ZOOM HR4
  • Zestaw elementów do montażu z mechaniki (mały)
  • Zestaw elementów do montażu z mechaniki (duży)
  • ClassVR - wirtualne laboratorium przedmiotowe zestaw 8 szt. ClassVR Premium, ClassVR - licencja - 5-letni dostęp do portalu wirtualnych lekcji
  • Stacja lutownicza WEP 898 BD+
  • Zestaw Forbot Mistrz Arduino (mikrokontroler)
  • Stolik meblowy
  • Tablica ścieralna wisząca 200x100
  • Gablota zamykana
  • Szafka wodna (szafka + zlew + bateria)

Sprzęt będzie użytkowany na zajęciach przedmiotowych: fizyce, technice, plastyce, muzyce, informatyce, zajęciach z zakresu doradztwa zawodowego  oraz na zajęciach pozalekcyjnych rozwijających zainteresowania.

Efekty pracy ze sprzętem zakupionym w ramach programu można zobaczyć na naszej stronie internetowej.