ZESPÓŁ TANECZNY MIX

Zespół taneczny MIX działa w szkole od 1998 r. Założycielką i choreografem zespołu jest pani Anna Wasiłek, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej.

Zespół MIX skupia ok. 90 uczniów w wieku od 6 do 16 lat. Tworzą go cztery grupy: Miksiaki, Minimix, Mix Junior i MIX.

Rozwijanie tanecznych talentów w zespole MIX to dla jego członków ważna część ich życia. Szkoła, próby, występy, wyjazdy to ciężka praca, ale też ogromna radość z odnoszonych sukcesów. Zespół każdego roku zajmuje czołowe miejsca na przeglądach, turniejach, festiwalach i konkursach o zasięgu regionalnym, wojewódzkim i ogólnopolskim. W grudniu 2016 r. otrzymał nominację na Międzynarodowy Festiwal Talentów „Top Art. Festival” w Chorwacji jako jeden z ośmiu polskich dziecięcych zespołów tanecznych. O sukcesach tancerzy można przeczytać w zakładce: Osiągnięcia uczniów.

W swoim dorobku artystycznym zespół ma także występy poza granicami kraju. Zaprezentował się w Niemczech: w 2000 r. w Getyndze, w 2009 roku w Bochum, w 2010 na Litwie, a w 2011 w Estonii, Łotwie i Litwie.
          ''MIX'' uświetnia swoimi występami ważne wydarzenia szkolne, tańczy na koncertach charytatywnych w toruńskich szkołach i przedszkolach, na festynach rodzinnych i imprezach okolicznościowych. W 2010r. prezentował się na scenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Toruniu, corocznie występuje podczas Rajdu Pierwszaka oraz w ramach Toruńskiego Święta Tańca na rynku Starego Miasta, wzbudzając podziw i uznanie widzów. 1 czerwca 2016 r. zespół wystąpił w Miasteczku  Piernikowym podczas miejskich obchodów Dnia Dziecka.

Uczniowie doskonalą swoje umiejętności taneczne również podczas warsztatów prowadzonych przez zagranicznych instruktorów m.in. Freda Folkesa z Wielkiej Brytanii oraz Gabriela Francisco z USA.

Zachwyca jednak nie tylko wysoki artystyczny poziom zespołu, ale również więzi, jakie przez lata wytworzyły się pomiędzy jego członkami. Dla niektórych członków zespołu, dziś absolwentów, taniec stał się sposobem na życie. Obecnie są instruktorami tańca i rozwijają taneczne pasje wśród swoich rówieśników i młodszego pokolenia.

GRUPA POCZATKUJĄCA " MIXIAKI " - czwartek 15.00- 15.50,

GRUPA ŚREDNIOZAAWANSOWANA" MINI MIX" - wtorek 16.00- 17.30, czwartek 16.00- 17.30

GRUPA ZAAWANSOANA " MIX JUNIOR" - poniedziałek 17.00- 18.30, środa 16.30- 18.00

aniawasilek3 aniawasilek10