Udział w kursie języka angielskiego

Cork (Irlandia), 27.05 – 07.06.2019 r.

W ramach programu POWERSE, projekt „Algorytm na życie”, który jest realizowany w SP nr 10 w 2019 r., w dniach 27.05 – 07.06.2019 r. Iwona Cieślak – dyrektor szkoły i nauczycielka języka polskiego – uczestniczyła w kursie języka angielskiego w Active Centre of English Training w Cork.

Zajęcia odbywały się w grupie 7-osobowej. Wśród uczestników znalazły się osoby z Hiszpanii, Włoch, Francji, Korei Południowej, Brazylii, Niemiec.

Przed rozpoczęciem zajęć uczestnicy  zostali zapoznani z ramowym programem zajęć obejmującym 20 h dydaktycznych w tygodniu. Zajęcia odbywały się od godziny 9.00 do 13.00. Przewidziano również dodatkowe zajęcia popołudniowe dla uczestników różnych grup, związane z doskonaleniem umiejętności pisania i czytania, a także konwersacji.

Tematyka zajęć obejmowała działy: czas wolny, praca, pieniądze, zakupy. Cennym narzędziem wykorzystywanym podczas zajęć były słowniki multimedialne, co wpływało na efektywność i aktywizację uczestników. Bardzo skuteczna i atrakcyjna była też praca w parach i grupach. Duża część zajęć poświęcona była doskonaleniu poprawności języka. Niezwykle ciekawe były zajęcia poświęcone współczesnym problemom, z którymi borykają się kraje Unii Europejskiej i nie tylko, jak choćby kwestia uchodźców, bezpieczeństwa, fair trade oraz ochrony środowiska.

Efektem uczestnictwa w kursie jest poprawa umiejętności językowych, niezbędnych w procesie zarządzania szkołą, poznanie skutecznych metod nauczania języka obcego, poszerzenie wiedzy na temat kultury krajów anglojęzycznych i kultur europejskich. Ponadto udział w kursie umożliwił nawiązanie kontaktów, które bez wątpienia zaowocują w przyszłości.

IMG 20190616 WA0000  IMG 20190616 WA0001

Tekst i zdjęcia: I. Cieślak