Wyjazd kulturalny grupy uczniów i uczennic do Teatru Muzycznego w Gdyni na spektakl „Notre Dame de Paris”

19.05.2019r.

Grupa 25 uczniów i uczennic z klas 6-8 i III gimnazjum naszej szkoły uczestniczyła w spektaklu muzycznym opartym na powieści Victora Hugo pt.: „Dzwonnik z Notre Dame” w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Sztuka jest współczesną  muzyczną interpretacją tej znanej na całym świecie historii umieszczonej w XV- wiecznym Paryżu. Autorzy spektaklu zastosowali wiele zabiegów artystycznych, by ta smutna historia Quasimodo i pięknej Esmeraldy trafiła do widzów w różnym wieku. Zachwyciła nas przepiękna muzyka wykorzystana w spektaklu,  taniec oraz popisy akrobatyczne i ekwilibrystyczne w wykonaniu aktorów.

Wyjazd dofinansowany został ze środków Gminy Miasta Torunia w ramach realizacji projektu Toruńskiego Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadą Słuchu „Z kulturą za pan brat”.