Harcerstwo w naszej szkole

21 TDH ek Rosa 4

ZBIÓRKI DLA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW W WIEKU 7-10 LAT (1-3 KLASA)

Od 29 kwietnia 2021 roku przy naszej szkole działa 5 Toruńska Gromada Zuchowa „Dzielni Odkrywcy”, której drużynową jest hm. Lucyna Czechowska.

Gromada działa zgodnie z Harcerskim Systemem Wychowawczym, tworząc dzieciom przestrzeń do wszechstronnego rozwoju poprzez stawianie wyzwań. Szczególny nacisk położony jest na ruch na świeżym powietrzu oraz budowanie relacji rówieśniczych.

Zapraszamy do podejrzenia dotychczasowych aktywności gromady na jej fanpage: https://www.facebook.com/5-TGZ-Dzielni-Odkrywcy-101672315587907.

Zbiórki odbywają się raz w tygodniu – w czwartki - na terenie szkoły (lub wokół niego) w godzinach 16.30-18.15.

Rodziców zainteresowanych udziałem ich dzieci w zbiórkach zuchowych prosimy o wcześniejszą informację mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub telefonicznie (516947787).

Zapraszamy!

ZBIÓRKI DLA CHŁOPCÓW POWYŻEJ 10 ROKU ŻYCIA (OD 4 KLASY)

17 TDH "Hakuna" to drużyna harcerska działająca w Szkole Podstawowej nr 10. Aktualnie jednostka skupia chłopaków w wieku 10-15 lat.

Drużyna działa w systemie zastępowym, a edukacja następuje poprzez gry i zabawy. Spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu w myśl zasady "Pogoda to wyzwanie nie przeszkoda".

Serdecznie zapraszamy na nasz fanpage: https://www.facebook.com/17tdhhakuna

Zbiórki odbywają się raz w tygodniu (najczęściej) w środy w godzinach 18.00-19.45.

Kontakt: drużynowy hm. Maciej Czechowski (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; 508271993)

ZBIÓRKI DLA DZIEWCZĄT POWYŻEJ 10 ROKU ŻYCIA (OD 4 KLASY)

21 Toruńska Drużyna Harcerska "ROSA" im. Ireny Sendlerowej już od dwunastu lat funkcjonuje przy Szkole Podstawowej nr 24 im. Bohaterów Września 1939 w strukturach 24 Szczepu Harcerskiego im. Obrońców Westerplatte, zrzeszając harcerki w wieku 10-13 lat.

Jednostka stanowi dla członkiń przestrzeń do indywidualnego rozwoju o wszechstronnym charakterze. Fundamentem działalności drużyny jest Harcerski System Wychowawczy. W ramach aktywności podejmowanych przez drużynę realizowane są następujące formy:

• cotygodniowe spotkania,
  • dwa weekendowe biwaki w roku szkolnym,
  • dwutygodniowy obóz letni.

Zbiórki drużyny odbywają się w piątki w harcówce SP 24 przy ulicy Ogrodowej 3/5 w godzinach 17:00-19:00

Rodziców zainteresowanych udziałem córek w zbiórkach harcerskich prosimy o wcześniejszą informację przekazaną drużynowej, phm. Wiktorii Dąbrowskiej drogą mailową (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub telefoniczną (784 976 914).

Zapraszamy!