UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

Na ten dzień czekali wszyscy uczniowie. Za nami pracowity rok, pełen sukcesów i ciekawych wydarzeń. Serdecznie gratulujemy absolwentom ukończenia Szkoły Podstawowej nr 10. Jesteśmy z Was dumni i życzymy śmiałych planów oraz odwagi w ich realizacji. Pozostałym klasom również gratulujemy mnóstwa sukcesów, a przede wszystkim wytrwałości. Dziękujemy za wysiłek i zaangażowanie.  

W czasie dzisiejszej uroczystości uczniów pożegnały pani Dyrektor Iwona Cieślak oraz  przewodnicząca Rady Rodziców pani Olga Impert. W klasach odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym spotkania z wychowawcami. Rada Rodziców w szczególny sposób nagrodziła laureatów i finalistów konkursów o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim oraz najlepszych sportowców.

Całej społeczności naszej szkoły życzymy wspaniałego lata i bezpiecznych wakacji!

zakończenieroku277 zakończenieroku276

zakończenieroku246 zakończenieroku245

 zakończenieroku243 

zakończenieroku242 zakończenieroku241

NASZA MISTRZYNI

Już niebawem nasze szkolne mury opuści wybitna sportsmenka, nadzieja olimpijska w Taekwendo Gabriela Wrzeszcz.
Gabrysia jest uczennicą klasy 8b, odnosi liczne sukcesy międzynarodowe i ogólnopolskie. Zwyciężyła m.in. w zawodach Pucharu Świata w Belgii, Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży, Pucharze Polski w Toruniu, Poznaniu, Ostrowcu. Poza tym nasza wybitna uczennica reprezentowała szkołę z powodzeniem w zawodach lekkoatletycznych. Jesteśmy z Gabrysi dumni i życzymy jej dalszych sukcesów, przede wszystkim tych olimpijskich!

Gabrysia

ZAKOŃCZENIE SEZONU BIEGOWEGO 2023/2024

15 czerwca w parku „Glazja” zakończyliśmy uroczyście i piknikowo sezon biegowy w roku szkolnym 2023/24. Wśród zaproszonych gości zaszczycili nas swoją obecnością:  dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Toruniu Pani Iwona Cieślak, dyrektor Przedszkola Bim-Bam-Bino  Pani Joanna Wiśniewska,  przewodnicząca  Rady Okręgu Jakubskie – Mokre VI Kadencji  Pani  Magdalena Noga, Pan  Damian Kaczmarek  prezes  firmy PRODAM, Pani  Anna Marach Rada Okręgu Jakubskie – Mokre VI Kadencji, Pani Dagmara Narolewska przedstawicielka  sponsora nagród  firmy MARBRO.

   Szczególne podziękowania składamy Pani Joannie Borkowskiej z Rady Okręgu Jakubskie – Mokre VI Kadencji  za  niebywałe zaangażowanie w organizację biegów w ciągu całego roku szkolnego! Podziękowania dla Pani  Natalii Milde za oprawę graficzną, fantastyczne plakaty i dla Państwa Rochnińskich za dokumentację fotograficzną. Dziękujemy Fabryce Cukierniczej Kopernik za wspaniałe pierniki i przede wszystkim Rodzicom za wspieranie i dawanie dobrego przykładu dzieciom.

Dziękujemy i życzymy aktywnych wakacji.

Zapraszamy w nowym roku szkolnym 2024/25, zaczynamy we wrześniu. Do zobaczenia :-)

zakończeniebiegania241 zakończeniebiegania242

JOGA I ŚNIADANIE NA TRAWIE

14.06.2024 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji pn. Joga i śniadanie na trawie. Pod opieką pani Ani Wasiłek przygotowali zestaw ćwiczeń wprowadzających podstawowe elementy jogi. Wszyscy uczestnicy z zaangażowaniem wykonywali zadania mające na celu usprawnienie koordynacji ruchowej, wzmocnienie mięśni oraz ćwiczenie równowagi. Warsztaty z jogą zwróciły też uwagę naszych uczniów na istotną rolę sposobu, w jaki kontrolujemy swój oddech. Po ćwiczeniach relaksacyjnych nadszedł czas na zdrowy posiłek. Na naszym pikniku dominowały zdrowe i samodzielnie przygotowane przez uczniów smaczne przekąski. Akcja ta miała na celu wprowadzenie elementów mindfulness oraz well- being, które to stopniowo stają się częścią naszej edukacji.
 
joga244 jaga241
 
jaga242 joga243
 

SPORTOWY DZIEŃ DZIECKA

3 czerwca z okazji Dnia Dziecka najmłodsi uczniowie wybrali się do kina, a starsi wzięli udział w szeregu ciekawych konkurencji sportowych. Międzyklasowy turniej przygotowany przez nauczycieli wychowania fizycznego przebiegał pod hasłem 3xR: RUCH, RADOŚĆ, ROZUM. Dodatkową atrakcją, wysoko premiowaną :-), było zaangażowanie się wychowawców oraz pokaz ich umiejętności i poczucia humoru. Zasada 3, a nawet 4xR sprawdziła się doskonale: ruch i rozważna rywalizacja sprawiły nam mnóstwo radości. 

Przyłączamy się do życzeń, które dzieciom złożyła dziś Pani Dyrektor. Mamy nadzieję, że spełnią się wszystkie marzenia naszych uczniów. Niech każdy dzień będzie pełen wyzwań, uśmiechu i dystansu.

 dziensportu241 dziensportu244

 

BIEG REKREACYJNY Z OKAZJI DNIA DZIECKA

1 czerwca w parku Glazja odbył się bieg rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka. Piękna pogoda, przyjazna atmosfera, Super Mario i słodkie pierniki z Fabryki Cukierniczej Kopernik umiliły wszystkim biegaczom sobotnie przedpołudnie. Dzięki takim atrakcjom bieganie staje się jeszcze bardziej przyjemne. Za tydzień bieg z okazji Światowego Dnia Biegania, który przypada 5 czerwca. Spotykamy się w sobotę, do zobaczenia :)

dd243

  dd242 dd244

 dd241 dd245

 

LEKCJA MIĘDZY NURTAMI

Rok 2024 został ogłoszony w Toruniu Rokiem Flisactwa. Tajniki tego zawodu uczniowie klas 6b, 6c i 7b zgłębiali podczas zajęć na ścieżce edukacyjnej „Między rzekami”. Powędrowali brzegiem Drwęcy aż do jej ujścia, a potem wspięli się na skarpę wiślaną - idealne miejsce na doskonalenie umiejętności redagowania opisu krajobrazu. Po drodze zwiedzili ruiny zamku z czasów Kazimierza Wielkiego w Złotorii i park etnograficzny w Kaszczorku, a podczas pikniku nad Drwęcą wykonali zadania związane z zawodami wodniackimi, historią regionu oraz znaczeniem rzeki w życiu jego mieszkańców. Projekt „Między rzekami” ma charakter interdyscyplinarny, zakłada kontakt z przyrodą, przystanki kreatywne i spotkania z historią. Była to z pewnością najbardziej nurtująca lekcja w tym roku szkolnym.

miedzyrzekami6b246 miedzyrzekami6b242

miedzyrzekami6b2412 miedzyrzekami6b248

 

 miedzyrzekami6b2411 miedzyrzekami6b2413

 

INDYWIDUALNO-DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA TORUNIA W LEKKIEJ ATLETYCE

27 maja b.r. na Stadionie Miejskim odbyły się Indywidualno-Drużynowe Mistrzostwa Torunia w Lekkiej Atletyce - Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

Fantastycznie zaprezentował się uczeń klasy 7d Nikodem Lipiński. Po zaciętej walce wywalczył I miejsce i zdobył  złoty medal. Nie mniej ostra rywalizacja była w pozostałych biegach.Świetnie spisali się uczniowie klasy 7b, którzy zajęli drugie miejsca w biegach na 600m - Matylda Bania i na 300m Franciszek Jaroń.

  Drużyna w składzie Bartosz Kowalkowski 8a, Franciszek Jaroń 7b, Mateusz Wielebski 7a, Tymon Ślusarczyk 7b  w dobrym stylu zajęła III miejsce w sztafecie 4  x 100m.  Gratulujemy!

igrzyskadzieci241 igrzyskadzieci243

igrzyskadzieci244 igrzyskadzieci242

SUKCES TEATRU ROSARIUM

Z ogromną radością informujemy, że szkolny teatr Rosarium ze spektaklem pt. "Karuzela uczuć" zajął I miejsce w Wojewódzkich Konfrontacjach Teatrów Dzieci i Młodzieży "Teatr bez granic 2024"!

Ponadto indywidualne Nagrody Aktorskie otrzymały:

- Zofia Skowrońska z kl. 5b za rolę Oli,

- Nina Szymanska z kl. 5b za rolę Radości.

Gratulujemy wszystkim aktorom i życzymy kolejnych sukcesów!

Organizatorem konfrontacji było Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, zaś prezentacje spektakli konkursowych odbyły się na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Karuzela1 Karuzela2

Karuzela3 Karuzela4

Karuzela6 Karuzela5

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA TORUNIA W LEKKIEJ ATLETYCE

20 maja na Stadionie Miejskim odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Torunia w Lekkiej Atletyce - Igrzyska Dzieci. 

Wiktor Kostrzewski z klasy 7c zajął II miejsce w konkurencji pchnięcia kulą i III miejsce w biegu na dystansie 60 metrów. Filip Wyka z klasy 6b powtórzył osiągnięcie z hali, zajmując II miejsce w skoku wzwyż. Gratulacje!

igrzyska241 igrzyska243

 igrzyska242

 

Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU

14 maja w Świeciu odbył się finał wojewódzki rozgrywek piłkarskich "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Po zaciętych bojach reprezentacja naszej szkoły w kategorii U-10 chłopców wywalczyła III miejsce.

W rozgrywkach brały udział 23 zespoły z całego województwa. Szkołę reprezentowali: Igor Olszewski 2b, Alek Majewski  3a, Eryk Jasiok3b, Błażej Jaworowski 3b, Jan Moryto  3b, Patryk Pesta 3b, Piotr Pesta  3b, Franciszek Zych  3b, Igor Łukasiak 3c, Jakub Nieczypor 3c.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych wspaniałych sukcesów sportowych!

janusz241