PL Dofinansowane przez UE POS

Kodowanie z użyciem ozobotów

Klasa 5a na zajęciach kodowaniem z użyciem ozobotów. Zajęcia realizowane w ranach innowacji Zakodowany Toruń zostaną wykorzystane również w Światowym Tygodniu Kodowania.

OZO 1OZO

 

 

 

PL Dofinansowane przez UE POS

Słynne torunianki

W ramach zajęć edukacji regionalnej uczniowie z klasy 5a poznali sylwetki słynnych torunianek: bohaterki z czasów II wojny światowej, Elżbiety Zawackiej oraz autorki książek dla dzieci, Iwony Chmielewskiej.

reg 1  REG 2

 

 

PL Dofinansowane przez UE POS

Kodowanie w klasie 5a
 
Zajęcia z kodowania prowadzone w ramach innowacji pedagogicznej pt. Zakodowany Toruń. Na zdjęciach koduje klasa 5a.
kod  kod 1
 
 
 

PL Dofinansowane przez UE POS

 Warsztaty z mikroskopowania

16 września odbyły się mini warsztaty z mikroskopowania, w których mogli wziąć udział wszyscy zainteresowani uczniowie naszej szkoły oraz ich rodzice. Pod mikroskopami i lupami można było samodzielnie obserwować elementy owadów, tkanki ssaków (w tym człowieka), czy fragmenty roślin.

lab     lab 2

 

 

PL Dofinansowane przez UE POS

Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 roku z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Uczniowie naszej szkoły także włączają się w jego obchody. Z okazji tego święta uczniowie przygotowali dekoracje tematyczne. Na lekcjach języków obcych mieli okazję zabawić się w detektywa rozpoznającego języki obce, poznawali najdłuższe słowa świata oraz ciekawostki o językach.
Ponadto nauczyciele przedstawili zalecenia Rady Europy, mówiące o tym że różnorodność językowa stanowi podstawowe narzędzie umożliwiające przełamywanie barier oraz osiągnięcie zrozumienia międzykulturowego. Różnorodność językowa jest również elementem bogatego dziedzictwa kulturowego Europy, dzięki któremu stajemy się świadomymi i tolerancyjnymi obywatelami nie tylko Europy, ale również całego świata.
Nasi uczniowie zapoznali się także z publikacjami dotyczącymi języków obcych dostarczonymi dzięki współpracy z Euro Direct.
 
edjo 1   edjo
 
 
 

 

PL Dofinansowane przez UE POS

Warsztaty na temat słuchu

W piątek 22 września integracyjną klasę 2a odwiedziła pani Magdalena Baińska- prezes Toruńskiego Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadą Słuchu, logopeda, a prywatnie mama dwójki niesłyszących dzieci. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w warsztatach dotyczących funkcjonowania słuchu, jego wad oraz zastosowania implantów ślimakowych. Dzieci poznały budowę ucha, dokładnie obejrzały aparat słuchowy oraz procesor dźwięku implantu ślimakowego i porównały ich budowę. Dowiedziały się jak chronić słuch i czym grozi długotrwałe przebywanie w hałasie. Wysłuchały także ciekawego opowiadania "Mellie i jej przygoda z implantem ślimakowym". Spotkanie odbyło się w związku z obchodzonym 24 września Międzynarodowym Dniu Głuchych i Języka Migowego.

 

warsztatywarsztaty 2

 

 

 

PL Dofinansowane przez UE POS

 Wycieczka klasy 2a

8 września klasa 2a wybrała się na wycieczkę do fokarium w Helu. Wycieczka stanowiła nagrodę w ogólnopolskim konkursie na projekt ekologiczny Fundacji ABCXXI w ramach programu "Ocalimy świat". Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu interesujących informacji o życiu bałtyckich fok oraz zapoznać się z działalnością fokarium (ratowanie i leczenie fok). Dzieci miały również możliwość sprawdzenia, czy ich organizm potrafi przystosować się do nurkowania podobnie, jak to dzieje się u fok- oszczędniej gospodarować zasobami tlenu. Wizyta w fokarium zakończyła się pokazem treningu medycznego fok. Potem nadszedł czas na pyszny obiad oraz plażowanie. Dla niektórych osób był to pierwszy kontakt z Bałtykiem. Fantastyczna pogoda pozwoliła nawet na zamoczenie nóg w chłodnej morskiej wodzie. Muśnięci wrześniowym słonkiem, zaopatrzeni w pamiątki i w świetnych humorach wróciliśmy do Torunia.

wycieczka 2a 2wycieczka 2a

 

PL Dofinansowane przez UE POS

Program Erasmus+ 2023/2024 

W roku szkolnym 2023/24 nauczyciele naszej szkoły będą brali udział w programie Erasmus+, w ramach którego w terminie od 01 lipca 2023 do 30 czerwca 2024 zaplanowano mobilności kadry. Tegoroczna edycja nosi tytuł " Effective teachers for better education. Skuteczny nauczyciel kluczem do lepszej edukacji. Współczesne zagrożenia i możliwe rozwiązania w dobie kryzysów." Projekt zyskał dofinansowanie w kwocie 33 927, 00 euro. Jego głównym celem jest wzrost kompetencji językowych, metodycznych przekładający się na lepszą motywację i wyniki wśród uczniów, a także wzrost świadomości europejskiej. 

W ramach mobilności nasi nauczyciele wezmą udział w kursach metodycznych, językowych i specjalistycznych. Zaplanowano również szereg działań dla uczniów. Zachęcamy do śledzenia informacji o programie.