SUKCES TEATRU ROSARIUM

Z ogromną radością informujemy, że szkolny teatr Rosarium ze spektaklem pt. "Karuzela uczuć" zajął I miejsce w Wojewódzkich Konfrontacjach Teatrów Dzieci i Młodzieży "Teatr bez granic 2024"!

Ponadto indywidualne Nagrody Aktorskie otrzymały:

- Zofia Skowrońska z kl. 5b za rolę Oli,

- Nina Szymanska z kl. 5b za rolę Radości.

Gratulujemy wszystkim aktorom i życzymy kolejnych sukcesów!

Organizatorem konfrontacji było Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, zaś prezentacje spektakli konkursowych odbyły się na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Karuzela1 Karuzela2

Karuzela3 Karuzela4

Karuzela6 Karuzela5

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA TORUNIA W LEKKIEJ ATLETYCE

20 maja na Stadionie Miejskim odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Torunia w Lekkiej Atletyce - Igrzyska Dzieci. 

Wiktor Kostrzewski z klasy 7c zajął II miejsce w konkurencji pchnięcia kulą i III miejsce w biegu na dystansie 60 metrów. Filip Wyka z klasy 6b powtórzył osiągnięcie z hali, zajmując II miejsce w skoku wzwyż. Gratulacje!

igrzyska241 igrzyska243

 igrzyska242

 

Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU

14 maja w Świeciu odbył się finał wojewódzki rozgrywek piłkarskich "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Po zaciętych bojach reprezentacja naszej szkoły w kategorii U-10 chłopców wywalczyła III miejsce.

W rozgrywkach brały udział 23 zespoły z całego województwa. Szkołę reprezentowali: Igor Olszewski 2b, Alek Majewski  3a, Eryk Jasiok3b, Błażej Jaworowski 3b, Jan Moryto  3b, Patryk Pesta 3b, Piotr Pesta  3b, Franciszek Zych  3b, Igor Łukasiak 3c, Jakub Nieczypor 3c.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych wspaniałych sukcesów sportowych!

janusz241

OBCHODY 79 ROCZNICY ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ

8 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli miejskich w obchodach 79 rocznicy zakończenia II wojny światowej, które miały miejsce pod pomnikiem "Ku czci poległych i pomordowanych przez hitlerowskiego najeźdźcę w latach 1939-1945". Poczet sztandarowy SP10 dumnie reprezentował naszą szkołę.

kuczcipoległych241 kuczcipoległych243

kuczcipoległych242

ERASMUS+  -  NASI NAUCZYCIELE W DUBLINIE

W dniach 8-19 kwietnia nauczyciele z naszej szkoły brali udział w szkoleniach metodycznym i językowym w Dublinie. Pan Paweł Krzyżański uczestniczył w kursie obejmującym tematykę edycji zdjęć i filmów oraz zastosowania AI w tym Chata GPT w nauczaniu, natomiast pani Agnieszka Kozak w kursie podwyższającym kompetencje językowe (j.angielski).
Zadanie zrealizowano w ramach projektu Erasmus+ „Effective teachers for better education – Skuteczny nauczyciel kluczem do lepszej edukacji. Współczesne zagrożenia i możliwe rozwiązania w dobie kryzysów”.
erasmus241 erasmus242 erasmus244
erasmus243

GRY I ZABAWY DAWNE I WSPÓŁCZESNE Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA

Na przełomie kwietnia i maja biblioteka szkolna zaprosiła uczniów na wystawę i lekcję biblioteczną pn. „Gry i zabawy dawne i współczesne z różnych stron świata". Wśród ciekawych eksponatów znalazły się ponadsześćdziesięcioletnie pluszaki i grzechotka, ale największe zainteresowanie wzbudziły dawne gry telewizyjne i komputerowe oraz przedmioty przywiezione z Japonii. Prowadząca zajęcia opowiedziała o zabawkach wykonywanych dawniej ze słomy i drewna, wyświetliła też kilka slajdów na starym projektorze. Dla dzieci była to okazja do obejrzenia zabawek rodziców i dziadków, a dla nauczycieli niezwykła podróż do czasów dzieciństwa.
 

 zabawki2412p zabawki246p zabawki247p

 zabawki249 zabawki2410

zabawki241

NASI LAUREACI

7 maja w Auli UMK odbyła się uroczysta Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Dyplomy i nagrody  z rąk Kujawsko- Pomorskiego Kuratora Oświaty Pani Grażyny Dziedzic odebrali następujący uczniowie naszej szkoły:

Gabriela Wrzeszcz - uczennica klasy 8B, Laureatka Wojewódzkiego Przedmiotowego Konkursu z Języka Polskiego (opiekun p. Małgorzata Teska),

Szymon Zając - uczeń klasy 8A, Laureat Wojewódzkiego Przedmiotowego Konkursu z Języka Hiszpańskiego (opiekun p. Katarzyna Mikołajczak),

Wiktor Kostrzewski - uczeń klasy 7C, Laureat Wojewódzkiego Przedmiotowego Konkursu z Biologii (opiekun p. Marzena Polaszewska).

Serdecznie gratulujemy naszym Laureatom, życząc dalszych sukcesów i wszelkiej pomyślności na kolejnych etapach nauczania! 

laureaci241 laureaci242

KONCERT CHARYTATYWNY "DOBRZE BYĆ RAZEM"

Coroczny koncert z pokazem talentów "Dobrze być razem" to okazja dla uczennic i uczniów do zaprezentowania swoich wyjątkowych umiejętności. Na scenie mogliśmy podziwiać talenty wokalne, taneczne i manualne. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów i nauczycieli koncert był niezapomnianym przeżyciem.

W ramach wydarzenia klasa 2a przygotowała do sprzedaży rośliny doniczkowe. Zebrana kwota zasili konto Toruńskiego Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadą Słuchu. Środki zostaną wykorzystane na zakup słuchawek na przewodnictwo kostne oraz słuchawek wyciszających.

koncert242 koncert247

koncert243 koncert244

 koncert246 koncert248

W 233 ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

4 maja sympatycy biegania i maszerowania uczcili 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Wspaniała pogoda, piękna sceneria parku Glazja, słodkie pierniki z Fabryki Cukierniczej Kopernik i przede wszystkim aktywność fizyczna wprawiły wszystkich w doskonały nastrój.

birgkonstytucja

"DÍA DEL IDIOMA ESPAÑOL", CZYLI DZIEŃ JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO

23 kwietnia obchodziliśmy Día del Idioma Español, czyli Dzień Języka Hiszpańskiego upamiętniający śmierć wybitnego pisarza Miguela de Cervantesa oraz Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Uczniowie stanęli na wysokości zadania - wykonali plakaty, a także koszulki tematyczne. Dla klas 7. i 8. zorganizowany został konkurs, w którym uczniowie mieli wykazać się znajomością hiszpańskich słów. Olé!

hiszpanski241 hiszpanski245

hiszpanski243 hiszpanski244 hiszpanski242

81. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

19 kwietnia uczciliśmy 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Pamiętając o ludziach, którzy stoczyli nierówną, z góry skazaną na porażkę walkę z okupantem niemieckim, przygotowaliśmy symbole zbiorowej pamięci - papierowe żonkile, które zostały rozdane uczniom i pracownikom naszej szkoły. Na specjalnych lekcjach historii uczniowie pogłębili wiedzę o powstaniu w getcie.

zokile241 zokile242

zokile243