ŚWIĘTO NARODOWE TRZECIEGO MAJA

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja, którą w naszej szkole obchodziliśmy 28 kwietnia, jest dniem szczególnym, świętem demokracji i patriotyzmu. Jego wagę uczniowie podkreślili strojem galowym i biało-czerwonymi kotylionami, a na parterze, przy sztandarze szkoły, zawisła kilkumetrowa flaga Polski. W korytarzach i salach lekcyjnych pojawiły się tematyczne postery, które stanowiły pomoc w wykonywaniu zadań konkursowych na temat konstytucji przygotowanych przez samorząd uczniowski. Na wybranych lekcjach czytaliśmy teksty źródłowe i wiersze, w których dominował podniosły, radosny nastrój maja 1791 r.

3 maja przedstawiciele i opiekunowie samorządu szkolnego wzięli udział w miejskich obchodach  Święta Narodowego Trzeciego Maja.

konstytucja232 konstytucja233

konstytucja231 majsztandar231