"OCALIMY ŚWIAT" - ZAPROSZENIE NA KIERMASZ ROŚLIN DONICZKOWYCH

Uwaga! W dniach 16 i 17 maja odbędzie się szkolny kiermasz roślin doniczkowych. Serdecznie zapraszamy.

Klasa 1a przez cały bieżący rok szkolny bierze udział w ogólnopolskim programie Fundacji ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom pod nazwą "Ocalimy świat". Od początku trwania programu dzieci słuchały opowiadań o ochronie klimatu oraz poznawały sposoby na prowadzenie bardziej zrównoważonego życia. Ostatnim etapem całorocznego programu jest stworzenie uczniowskiego projektu ekologicznego. Klasa 1a zdecydowała się na przygotowanie kiermaszu roślin doniczkowych, z którego dochód przeznaczy na ochronę zagrożonych gatunków zwierząt za pośrednictwem WWF Polska. Dzieci samodzielnie pozyskiwały sadzonki kwiatów, które następnie sadziły i pielęgnowały, przygotowując je do sprzedaży podczas kiermaszu. Stworzyły również plakaty i hasła reklamowe oraz ulotki informacyjne na temat pielęgnacji poszczególnych roślin doniczkowych. W dniach 16-17 maja  będą w wyznaczonych godzinach sprzedawały wyhodowane kwiatki w "Kwiatowym kramiku" na terenie szkoły. Do przygotowania projektu dzieci wykorzystały dostępne materiały z odzysku i recyklingowane.

kiermaszroslin235 kiermaszroslin233 

kiermaszroslin234 kiermaszroslin231

 kiermaszroslin236 kiermaszroslin232