KIERMASZ ROŚLIN DONICZKOWYCH

Klasa 1a przygotowała kiermasz roślin doniczkowych, z którego dochód przeznaczy na ochronę zagrożonych gatunków zwierząt za pośrednictwem WWF Polska. Dzieci samodzielnie pozyskiwały sadzonki kwiatów, które następnie sadziły i pielęgnowały, przygotowując je do sprzedaży. Stworzyły plakaty i hasła reklamowe oraz ulotki informacyjne na temat pielęgnacji poszczególnych roślin doniczkowych. Kiermasz odbył się 16 maja i przyciągnął wielu miłośników zarówno zieleni w doniczkach, jak i dzikich zwierząt. Uczniowie sprzedali w kwiatowym kramiku wszystkie wyhodowane kwiatki - 160 sztuk.

Do przygotowania projektu dzieci wykorzystały dostępne materiały z odzysku i łatwe do recyklingu np. stare doniczki, w których już wcześniej rosły kwiatki, sznurek lniany oraz szary papier z recyklingu, który otrzymały od jednego z nauczycieli jako resztę pozostałą po remoncie. Dochód ze sprzedaży w wysokości ponad 1000 zł zostanie w całości wpłacony na rzecz ochrony zagrożonych gatunków zwierząt. Gratulujemy pierwszoklasistom bardzo udanego projektu! 

kiermaszk234 roślinycertyfikat

kiermaszk237 kiermaszk238

   Zdjęcia: Mateusz Białczyk