Międzynarodowe spotkanie w SP 10, czyli Erasmus+

W dniach 21-24 maja 2019 r.  toruńska Szkoła Podstawowa nr 10 przy ul. Bażyńskich gości grupę nauczycieli i dyrektorów ze szkół z Niemiec, Belgii, Hiszpanii i Finlandii w ramach programu Erasmus +. Wizyta ma charakter podsumowania trzech lat współpracy nad realizacją projektu pn. „Future 4.0. - zaplanuj swoją przyszłość”.

Projekt "Future 4.0 „Zaplanuj swoją przyszłość", źródło finansowania ERASMUS+, jest realizowany w Szkole Podstawowej nr 10 od 01.09.2016r. do 31.08.2019r. Uczestnikami projektu są uczniowie oddziałów gimnazjalnych oraz uczniowie klas 7 i 8 szkoły podstawowej.

Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 10 w ciągu trzech lat współpracy uczestniczyli w kilku międzynarodowych wymianach: w  Belgii i Niemczech w roku szk. 2016/2017, w Hiszpanii i Finlandii w 2017/2018. W marcu br.  szkoła gościła 22 uczniów z zaprzyjaźnionych szkół europejskich wraz z opiekunami. Realizując projekt, młodzież pod kierunkiem nauczycieli  pracowała nad zagadnieniami dotyczącymi zdrowego stylu życia, środowiska, zawodów przyszłości  i nowych technologii oraz poruszała kwestie Unii Europejskiej i przyszłości Europy. Międzynarodowe spotkania były też okazją do przełamywania barier językowych, poznawania kultury i tradycji krajów partnerskich oraz  zawierania nowych przyjaźni.

Podczas majowej wizyty koordynatorzy projektu wspólnie opracują raport końcowy projektu i omówią kwestie dalszej współpracy. W programie wizyty zaplanowano też czas na zwiedzanie najpiękniejszych miejsc Torunia.

IMG 20190522 WA0003